Przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE

Sprawdzamy, na czym polega zabieg, jak się do niego przygotować, ile kosztuje i ile graftów na zakola trzeba zwykle przeszczepić.

Łysienie męskie to bardzo popularna przypadłość, z którą wielu panów nie może się pogodzić. Utrata włosów kojarzy się z utratą młodości i pogorszeniem samooceny. Najczęściej łysienie pojawia się tuż nad czołem, tworząc powiększające się zakola oraz na czubku głowy. Na szczęście dzisiejszy zaawansowany poziom medycyny, pozwala na powrót do bujnej czupryny. Przeszczep zakoli to najskuteczniejszy sposób na to, byś znów mógł się uśmiechać do swojego odbicia w lustrze.

Przeszczep włosów metodą FUE

Sposobów na przeprowadzenie tego rodzaju zabiegu jest kilka. Jeśli zależy Ci na najnowocześniejszej technologii i wysokiej skuteczności, skorzystaj z przeszczepu zakoli metodą FUE. Zapewnia ona niezwykle naturalny, a przy tym bardzo trwały efekt. Zabieg wykonuje wykwalifikowany zespół z lekarzem chirurgiem na czele.

W pierwszej fazie transplantacji pobierane są mieszki włosowe z tyłu głowy oraz z boków, czyli z tych miejsc, które z reguły nie podlegają łysieniu. To ile graftów na zakola należy pobrać, uzależnione jest przede wszystkim z wielkości obszaru biorczego. Włosy, które przejdą pozytywnie wnikliwą kontrolę swojego stanu, zostają w kolejnym etapie zabiegu wszczepiane w miejsce docelowe np. zakola, a następnie podaje się roztwór z osoczem bogatopłytkowym, które działa korzystnie na wzrost włosów i regenerację skóry.

Na tył głowy, tu skąd pobrano grafty, zakładany jest opatrunek, który należy wymienić na drugi dzień, a po 2 dobach można się go z reguły całkowicie pozbyć. Miejsce to zagoi się w ciągu około 1 tygodnia. Obszar biorczy zaś potrzebuje do tego do 2 tygodni. W tym czasie nie zaleca się podejmowania wysiłku fizycznego. Z siłowni warto zrezygnować nawet na 20 dni.

Wśród zalet przeszczepu metodą FUE, obok dokładnej weryfikacji stanu transplantowanych mieszków włosowych, są zminimalizowane ślady na skórze. Zabieg nie pozostawia wyraźnych blizn. Na skórze można będzie dostrzec drobne punkciki wyłącznie po całkowitym zgoleniu głowy.

Jeśli zastanawiasz się nad przeszczepem, koniecznie przeczytaj opis jednego z pacjentów, który przeszedł zabieg w klinice MD MEDMIX hair clinic: https://medmix.pl/przeszczep-1600-graftow/.

Dla kogo jest przeszczep zakoli?

Zabieg ten dedykowany jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom, których linia włosów cofa się z powodu problemów zdrowotnych, wieku, ale również dla tych, którzy naturalnie zawsze mieli tę linię zbyt daleko. Wśród najczęstszych problemów, które przeszczep zakoli można skutecznie zlikwidować dzięki metodzie FUE są:

  • łysienie androgenowe,
  • pourazowe ubytki w owłosieniu,
  • łysienie po poparzeniu głowy,
  • blizny pooperacyjne,
  • zagęszczenie i uzupełnienie ubytków w okolicy brody, brwi, rzęs, wąsów.

Ile kosztuje transplantacja włosów?

W cenę ostateczną wlicza się bardzo wiele części składowych. Pierwszym, co należy ustalić podczas konsultacji z lekarzem jest, ile graftów na zakola będzie trzeba wszczepić. Ich ilość jest tu kluczowa. Średnia cena 1 grafta oscyluje w okolicy 7 zł. Może się również okazać, że nie wystarczy jeden zabieg, a trzeba będzie go powtórzyć. W cenę zabiegu w MD MEDMIX wliczone są od razu: opatrunki, lunch, nocleg, transport na terenie Bielsko-Białej, leki, znieczulenie, terapia lampami LED. Minimalna kwota przeszczepu to 5000 zł. Umów się na wizytę u specjalisty, by poznać szczegóły zabiegu w swoim przypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj