Zdradź mi, jak śpisz, a podpowiem ci, jaka poduszka będzie dla ciebie odpowiednia

Nasz organizm regeneruje się podczas snu. Sen jest więc niezwykle ważny nie tylko dla naszego dobrego samopoczucia, ale i dla naszego zdrowia. Dobry sen zapewnią nam idealnie dobrane poduchy oraz wygodny materac. W zależności od tego, w jakiej pozycji śpimy, dla poszczególnych osób mogą być odpowiednie różne poduszki.

Osoby zmieniające pozycję wielokrotnie w ciągu nocy


Dobór poduszki dla takich osób jest najtrudniejszy. Z pewnością musi być ona miękka, aby mogła dopasować się do ciała po każdej zmianie pozycji. Dzięki temu zapobiegniemy bólowi karku, czy też kręgosłupa. Wśród poduszek miękkich mamy do wyboru tradycyjne poduchy z puchu lub pierza oraz poduszki z włóknem syntetycznym, po które powinny sięgnąć osoby cierpiące na alergię. Miękkie poduszki dla osób śpiących w różnych pozycjach są ważne nie tylko dlatego, że muszą się one dopasować do naszego ciała. Śpiąc w różnych pozycjach- w tym na brzuchu lub na boku, dociskamy twarz do poduchy. Może to przyczynić się do powstawania zmarszczek. Miękka poduszka znacznie zmniejszy ryzyko powstawania zmarszczek, gdyż nacisk na twarz będzie znacznie mniejszy, niż przy poduszkach z wypełnieniem lateksowym lub piankowym. Osoby zmieniające wielokrotnie pozycję w ciągu nocy, powinny sięgnąć po zestaw poduszek i mieć pod ręką 2-3 poduszki różnych rozmiarów oraz kształtów, które mogą podłożyć dodatkowo pod nogę, pod rękę itd. Poduszki z pierza, czy też z włókna syntetycznego (dobrej jakości) nie ulegają trwałym zniekształceniom podczas wielokrotnego składania, ściskania, czy też zgniatania.


Osoby śpiące w jednej pozycji- na wznak lub na boku


Osoby śpiące w jednej pozycji, mogą spokojnie sięgnąć po poduszki z wypełnieniem lateksowym lub piankowym. Zapewnią one spokojny sen zarówno podczas spania na plecach, jak i na boku. Przy poduszkach lateksowych oraz piankowych ważne jest, aby odpowiednio dopasować grubość poduszki do naszego ciała (głowy, szyi, barek).


Osoby śpiące „na siedząco”


Osoby, które uwielbiają, lub ze względów zdrowotnych muszą spać w pozycji zbliżonej do siedzącej, powinny sięgnąć po kilka różnych poduszek. Gruba poduszka z wypełnieniem lateksowym lub piankowym na spodzie oraz 2-3 poduszki puchowe lub z włóknem syntetycznym w różnych rozmiarach zapewnią pełen komfort podczas snu. Miękkie poduszki układamy w kolejności od największej do najmniejszej. Twarda poduszka na samym spodzie zagwarantuje nam, że nie „utoniemy” w miękkich poduszkach. Natomiast poduchy z pierzem lub włóknem syntetycznym zapewnią nam przyjemne uczucie miękkości. Osoby sypiające w pozycji niemalże siedzącej, powinny rozważyć zakup łóżka z regulowanym stelażem.


Jak widać, najmniej wymagające są osoby śpiące w jednej pozycji- na wznak lub na boku. Nie da się ukryć, że najczęściej wysypiają się one najlepiej. Pozostali mogą wpłynąć na komfort snu, sięgając po zestaw poduszek i dobierając je odpowiednio, w zależności od potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj