Jedziesz samochodem za granicę? Sprawdź, jakie ubezpieczenia warto wykupić!

Wyjazd za granicę własnym autem wymaga kontroli stanu technicznego pojazdu, znajomości miejscowych przepisów drogowych i obowiązkowego wyposażenia samochodu, a także, podobnie jak w Polsce, ważnej polisy OC. Jakie dodatkowe ubezpieczenia mogą Ci się bardzo przydać w trakcie podróży?

Polisa OC z darmową zieloną kartą

Polskie ubezpieczenie OC jest honorowane na terenie całej Unii Europejskiej oraz w kilku sąsiednich krajach, między innymi w Szwajcarii, Norwegii, Serbii i na Islandii. Kierowcy podróżujący między innymi na wschód Europy, do Turcji, do Albanii, Macedonii, Iranu czy Izraela muszą natomiast posiadać dokument potwierdzający zgodność polskiej polisy OC z miejscową. Chodzi o zieloną kartę.

Jeśli właśnie przymierzasz się do zakupu nowego ubezpieczenia OC, a jednocześnie planujesz podróż do krajów, gdzie obowiązuje zielona karta, najlepiej skorzystaj z oferty towarzystwa, które oferuje darmowe wystawienie tego dokumentu. Tego rodzaju polisy znajdziesz korzystając z internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego KioskPolis, dostępnego pod adresem: https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/.

W przeciwnym razie możesz narazić się na niepotrzebny koszt. Jeszcze więcej zapłacisz, nie kupując zielonej karty z wyprzedzeniem, ponieważ ubezpieczenie graniczne jest zazwyczaj bardzo drogie. W państwach nieobjętych specjalną umową obowiązuje natomiast lokalny odpowiednik ubezpieczenia OC, które możesz wykupić na miejscu lub online w Polsce.

Pakiet assistance działający zagranicą

Wyjazd zagraniczny oznacza wiele pokonanych kilometrów, co zwiększa prawdopodobieństwo niespodziewanej awarii lub innego problemu z pojazdem. Przed wyjazdem warto zastanowić się więc nad ubezpieczeniem assistance, które obowiązuje także za granicą. Jako właściciel takiej polisy możesz liczyć m.in. na:

  • pomoc w wymianie koła,
  • bezpłatne holowanie,
  • dostarczenie paliwa,
  • naprawę na miejscu,
  • wsparcie prawne,
  • ewentualną pomoc tłumacza,
  • podstawienie auta zastępczego.

To świetne zabezpieczenie urlopowego wyjazdu lub podróży służbowej.

Autocasco na wszystkie odwiedzane państwa

Kierowcy, którzy często podróżują za granicę (do różnych państw), powinni dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, wykupując polisę AC. Wiele spośród tych ubezpieczeń działa także za granicą, dlatego spowodowanie wypadku czy kradzież auta narażę Cię jedynie na stres, a nie pokaźne koszty. Istnieją jednak polisy Autocasco, w których ubezpieczenie od kradzieży samochodu nie obowiązuje w niektórych państwach – zazwyczaj tych uważanych za kraje podwyższonego ryzyka, gdzie statystyki kradzieży są wysokie. Ograniczenie najczęściej dotyczy Ukrainy, Rosji, Białorusi i Mołdawii.

Ubezpieczenie NNW

Więcej pokonanych kilometrów oznacza także potencjalnie większe niebezpieczeństwo, zwłaszcza że kierowca porusza się zagranicą po nieznanych drogach. Następstwa nieszczęśliwych wypadków bywają bardzo bolesne, gdy konieczne jest poważne leczenie, rehabilitacja, a wypadek kończy się utratą zdolności do pracy. Ubezpieczenie komunikacyjne NNW stanowi dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla kierowców posiadających rodzinę na utrzymaniu.

Wszystkie ubezpieczenia obowiązujące w Polsce i przydatne zagranicą najlepiej wykupić przez internet i w pakiecie, dzięki czemu cena będzie znacznie niższa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj