Rolety-Zewnetrzne-podpowiadamy-czy-warto-sie-na-nie-zdecydowac

Kiedy budujemy lub remontujemy dom, nie możemy pominąć wyboru zasłon do okien. Zanim jednak podejmiemy decyzję dotyczącą ich zakupu, warto zapoznać się z dostępnymi opcjami. Jedną z nich są rolety zewnętrzne. Czy warto je kupić?

Rolety zewnętrzne — zalety tego rozwiązania

Zanim przejdziemy do kwestii czysto technicznych, warto wymienić kilka zasadniczych zalet rolet zewnętrznych. Nie da się bowiem ukryć, że spośród wszystkich typów zasłon, nad którymi możemy się zastanawiać budując lub remontując swój dom czy mieszkanie, to właśnie to rozwiązanie zapewnia najwyższy komfort termiczny. Badania jasno wskazują, że rolety elewacyjne pozwalają zachować ciepło wewnątrz pomieszczenia. To zaś zapewnia wyjątkowy komfort nie tylko nam, ale i naszemu portfelowi. Mowa bowiem o oszczędnościach wynoszących nawet 40% w skali roku. Z oczywistych powodów, siła rolet zewnętrznych odczuwalna jest zwłaszcza zimą. Warto jednak pamiętać, że w sezonie letnim rolety te spełniają równie istotne zadania. Chodzi o to, że skutecznie sprawiają, że w naszym domu temperatura jest optymalna. Dzięki temu nie musimy dodatkowo inwestować w klimatyzację. Ponownie daje to nam za jednym zamachem wysoki komfort codziennego funkcjonowania oraz znaczące oszczędności.

Rolety zewnętrzne — czy warto je kupić?

Zalety rolet zewnętrznych nie kończą się jednak na komforcie termicznym. Chronią one bowiem okna przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi, które mogłyby im zaszkodzić. Mowa tu między innymi o nadmiernych opadach, wilgoci czy promieniowaniu ultrafioletowym, które bardzo negatywnie wpływają na „zużycie” naszych ram okiennych.

Kolejny czynnik, który może ucieszyć posiadacza rolet zewnętrznych, to wyjątkowo płynna i skuteczna regulacja dostępu światła. Dzięki temu, jeśli mamy na to akurat ochotę, możemy praktycznie całkowicie odciąć naszego pomieszczenie od światła. To oczywiście znacząco ułatwi nam drzemkę czy odpoczynek, zwłaszcza jeśli dzień jest nad wyraz słoneczny, a promienie wpadają nam wprost do mieszkania czy domu. Z drugiej strony, jeśli właśnie zechcemy wpuścić do środka dużo światła, również będziemy mogli zrobić to od ręki.

Wentylacja i cisza — bezapelacyjna przewaga rolet elewacyjnych

Na tym nadal nie koniec! Rolety zewnętrzne znacząco wytłumiają także hałasy dochodzące z zewnątrz. Dlatego to rozwiązanie może sprawdzić się szczególnie w centrach dużych miast, gdzie dźwięki dobiegające z ulicy bywają praktycznie nie do zniesienia. Wszelkie nieprzyjemne dźwięki jak za dotknięciem magicznej różdżki stają się praktycznie całkowicie niesłyszalne. Dzięki temu będziemy mogli w pełni zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, nie przejmując się szumami z zewnątrz — albo właśnie w spokoju skupić się i sprawnie wykonać swoje zadania. Liczy się także wentylacja. Szczęśliwie rolety elewacyjne można dostosować w taki sposób, by nie przepuszczały do środka silnych podmuchów wiatru. To rozwiązanie powinno zapewniać optymalny komfort termiczny w praktycznie każdych warunkach pogodowych.

Podsumowując — rolety zewnętrzne mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Są doskonałą opcją w praktycznie każdym domu, niezależnie od jego lokalizacji czy warunków klimatycznych, jakie panują na zewnątrz. Poza niezaprzeczalnym komfortem termicznym zapewniają nam także odpowiednią wentylację pomieszczeń oraz ochronę okien przed zniszczeniem. Co zawsze istotne, przynoszą w skali roku znacznie większe oszczędności, niż można by się było spodziewać po tak niepozornym rozwiązaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj