Płatności SMS

SMS-y kojarzą się z wysyłaniem krótkich wiadomości tekstowych, jednak znaleziono dla nich i inne zastosowanie. Przy ich pomocy można także płacić za zamówione usługi i zlecać wykonywanie przelewów pieniężnych. Potrzebny jest do tego tylko telefon i kod podany przez sprzedawcę, który należy wysłać pod wskazany numer. Dowiedz się, w jaki sposób można płacić w sieci, wykorzystując do tego popularne wiadomości tekstowe!

W jaki sposób można płacić SMS-em?

Abyś mógł zapłacić SMS-em za produkty lub za usługi, sprzedawca musi udostępnić Ci specjalny kod oraz numer telefonu. Kiedy wyślesz wiadomość tekstową z kodem, to Twoja karta SIM lub rachunek telefoniczny zostaną obciążone na określoną kwotę. Podczas realizacji takich płatności nie korzystasz z usług banku, karty, Internetu i nie logujesz się na stronie bankowości elektronicznej. Tym samym pozostajesz bardziej anonimowy.

Płatność SMS-em jest dostępna w przypadku produktów, które można zamówić wyłącznie w sieci – nie można zapłacić w ten sposób za zakupy w sklepach stacjonarnych. Ponadto możliwość płacenia przy pomocy wiadomości tekstowej dają zwykle firmy, które zajmują się dostarczaniem usług, czyli np.:

  • portale randkowe,
  • gazety oferujące cykliczne prenumeraty,
  • agencje matrymonialne,
  • fundacje, które zbierają środki na cele charytatywne,
  • platformy streamingowe.

SMS-em można zapłacić również za udział w konkursie radiowym czy telewizyjnym oraz za usługi ezoteryczne. Ponadto kody wysyłane w wiadomościach tekstowych służą do opłacania dodatków do gier online, a także można za nie zapłacić za włączenie funkcji typu premium na portalach sprzedażowych.

Płacenie SMS-em nie wyklucza tego, aby udostępniać klientom także inne formy zapłaty. System płatności online Przelewy24 daje możliwość równie szybkiego realizowania transakcji, np. przy pomocy kodu BLIK, tradycyjnych przelewów czy portfeli elektronicznych.

Kto czuwa nad płatnościami SMS?

Wielu osobom płacenie za usługi SMS-em kojarzy się z oszustwem i próbą wyłudzenia pieniędzy. Jednak Ci, którzy wiedzą, za co płacą, nie powinni obawiać się tej formy zapłaty. Nad usługą płacenia przy pomocy wiadomości tekstowej czuwają operatorzy płatności – to do nich można zwrócić się w przypadku wątpliwości czy problemów ze zrobieniem opłaty.

Rozszerzenie metod płatności o te, które można realizować za pośrednictwem wiadomości tekstowych, to ukłon w stronę klientów. Wbrew pozorom nie wszyscy mają otworzone rachunki w banku, a niekiedy kwota znajdująca się na koncie nie jest wystarczająca, aby pokryć cenę usługi. Oprócz tego jest to opcja dla tych, którzy chcą pozostać anonimowi – dokonana transakcja nie będzie widoczna w historii rachunku bankowego.

Płatności SMS służą do realizowania mikropłatności i dotyczą przeważnie kwot w granicach kilkudziesięciu złotych. Przy ich pomocy opłacisz subskrypcję, prenumeratę czy dostęp do płatnych plików. Rozwiązanie to jest dedykowane zwłaszcza dla usługodawców – w ten sposób przeważnie nie można zapłacić za artykuły kupowane w sieci. Służą do tego inne metody płatności dostępne na https://www.przelewy24.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj