Co zabrać w góry
Co zabrać w góry?

Trekking górski to jedna z bardziej wymagających form spędzania wolnego czasu. Jest on całkiem wycieńczający, aczkolwiek piękne widoki oraz samozadowolenie po zakończeniu tej czynności sprawia, że interesuje się nią coraz więcej osób. Wyprawa w góry to poważna sprawa, dlatego konieczne jest zabranie ze sobą odpowiednich akcesoriów. Przedstawiamy najważniejsze przedmioty, które warto zabrać ze sobą na wyprawę trekkingową!

Kurtka z membraną

Bez względu na to, czy wybierasz się na klasyczny trekking, czy zwykły spacer w góry, zawsze powinieneś zabrać ze sobą odpowiednią odzież dodatkową. Mowa przede wszystkim o kurtce przeciwdeszczowej z membraną. W czasie trekkingu bardzo często może zaskoczyć cię naprawdę nieprzyjemna pogoda, a takich wypadkach podstawowe rozwiązania po prostu się nie sprawdzą. Dlaczego? Jeśli postawisz na zwykłą kurtkę, będziesz musiał liczyć się z tym, że nie odprowadzi ona twojego potu. Produkty tego typu nie przepuszczają pary wodnej, dlatego znacznie lepiej postawić na kurtkę z membraną. Dzięki niej będziesz w stanie liczyć na ochronę przed deszczem oraz wiatrem, a przy tym odprowadzanie wilgoci. 

Niezbędne wsparcie podczas górskiej wyprawy, czyli kije trekkingowe!

Kije trekkingowe mogą okazać się niezbędne podczas wielu górskich wypraw. Dzięki nim jesteś w stanie stabilnie poruszać się po nierównym czy grząskim terenie, co w przypadku niektórych szlaków jest poważnie utrudnione. Na tym nie koniec, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kije trekkingowe wykorzystywane w odpowiedni sposób, umożliwiają spalanie większej liczby kalorii. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że najlepsze rozwiązanie w tej kategorii, to oczywiście kije trekkingowe teleskopowe. Akcesoria te można złożyć oraz łatwo schować do plecaka, jeśli przestaniesz ich potrzebować. 

Materace turystyczne i karimaty – coś dla fanów dwudniowego trekkingu!

Nie jest tajemnicą, że niektóre wyprawy trekkingowe są naprawdę długie. W takich wypadkach na koniec dnia konieczne jest rozbicie namiotu oraz przenocowanie na szlaku. Jest to niemożliwe bez produktów, takich jak materace turystyczne oraz karimaty. Elementy te sprawiają, że można wygodnie oraz bezpiecznie spędzić noc nawet w trudnych warunkach. Materace trekkingowe czy karimaty powinny być przede wszystkim lekkie oraz wygodne. W końcu akcesoria te będą przenoszone w plecaku turystycznym, dlatego nie powinny znacząco obciążać bagażu. Warto wybierać także materace z pompką, dzięki której pompowanie przebiega znacznie szybciej oraz sprawniej. 

Odpowiednie buty do trekkingu to bardzo ważna sprawa!

Na samym końcu musimy wspomnieć o równie istotnym aspekcie, jakim są buty trekkingowe. W czasie wybierania konkretnego produktu pamiętaj o tym, że będziesz poruszał się po bardzo trudnym terenie. W takich wypadkach warto zdecydować się na obuwie z wysoką podeszwą. Jeśli jednak nie zamierzasz wędrować po wybojach, to znacznie lepiej zdecydować się na niską podeszwę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj