Spódnica – indywidualne dopasowanie

Jak wiadomo spódnica to wierzchnia część garderoby. W dzisiejszych czasach najczęściej noszona przez kobiety, aczkolwiek zdarza się, że noszą ją również mężczyźni. Należy pamiętać o tym, że każdy rodzaj i krój spódnicy musi być dopasowany indywidualnie do każdej osoby.

Spódnica dawniej

Zapewne prawie każdy, kto nosi spódnicę, nie zastanawiał się nigdy, jaka jest historia spódnicy. Dlaczego ją wynaleziono oraz z czego początkowo była wykonywana? Otóż okazuje się, że materiał, z jakiego dawniej robiono spódnice to słoma, trzcina bądź futro zwierząt. Wynalezienie jej miało chronić przed wiatrem oraz chłodem. Zatem, jak każdy się domyśla, nosili ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wraz z biegiem lat i większym zainteresowaniem się modą, wymyślono inny surowiec, z którego można zrobić spódnicę. I tak oto zaczął się etap, w którym to spódnicę robiono z dostępnego materiału.

Spódnica i jej długość

Spódnicę, czyli dolną część garderoby można zakupić w trzech długościach. Wyróżniamy spódnicę:

  • Mini – jest to spódnica, której długość sięga przed kolano. Polecana dla osób, które mają zgrabne nogi. Najczęściej zakładana na dyskoteki.
  • Midi – jest to najczęściej kupowana długość spódnicy. Spódnica midi sięga za kolano lub do połowy łydki. Polecana do pracy.
  • Maxi – jest to spódnica, które sięga do ziemi lub do kostek. Często nosi się je na zabawach karnawałowych.

Rodzaje spódnic

Na rynku spotkać można wiele rodzajów spódnic. Okazuje się, że nie każdy krój spódnicy pasuje wszystkim osobom. Uzależnione to jest między innymi od jej indywidualnych preferencji.

Producenci oferują nam następujące rodzaje spódnic:

  • Spódnica w kształcie litery A, inaczej zwana spódnicą trapezową – jak sama nazwa wskazuje, jest ona wąska na górze, natomiast szeroka na dole. Ten fason spódnicy idealnie pasuje do osób, które mają szerokie biodra, gdyż zakrywa biodra oraz uda.
  • Spódnica ołówkowa – ten rodzaj jest idealnie dopasowany do figury osoby, która ją nosi.
  • Spódnica plisowana – to spódnica, która idealnie pasuje do osób wysokich oraz szczupłych.
  • Spódnica asymetryczna – ten rodzaj charakteryzuje się dłuższym tyłem oraz krótszym przodem.
  • Spódnica rozkloszowana – jest ona dopasowana do osób, które pragną podkreślić biodra oraz talię.
  • Spódnica z baskinką – polecana dla osób, które mają wąskie biodra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj