Aparaty słuchowe w Poznaniu
Aparaty słuchowe w Poznaniu

Zauważasz u siebie pogorszenie słuchu? Koniecznie udaj się na badanie, podczas którego technik protetyk oceni, czy powinieneś nosić aparat słuchowy. W naszym tekście przeczytasz o nowoczesnych modelach, które posiadają różne funkcje. Czym jeden aparat może różnić się od drugiego?

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie niedosłuch?

Podczas wyboru aparatu słuchowego bardzo ważny jest rodzaj Twojej wady słuchu. Dlatego dobrze będzie wykonać odpowiednie badanie słuchu. Kiedy sądzisz, że Twój słuch się pogorszył, możesz wybrać się na bezpłatne badanie słuchu do technika zajmującego się protetyką słuchu. Ten specjalista pomoże Ci dobrać odpowiedni aparat, których jest naprawdę wiele. Wśród marek, na jakie warto zwrócić uwagę znajduje się Sivantos, Starkey. Jeżeli chciałbyś skorzystać z badania słuchu w Poznaniu, zapoznaj się z ofertą na stronie https://www.brandvital.eu/badania-sluchu-poznan/.

Technologia nowoczesnych aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe działają nie tylko na baterie, niektóre z nich posiadają wbudowane akumulatory, które można ładować za pomocą sieci elektrycznej. Nowoczesne aparaty posiadają również czasami możliwość łączności Bluetooth, co bardzo ułatwia życie, ponieważ można sparować je z telefonem, np. w celu przeprowadzenia rozmowy telefonicznej. Wśród ważnych funkcji dostępnych spośród niektórych modeli aparatów można wyróżnić wyciszanie różnego rodzaju szumów z otoczenia bez wpływu na słyszalność mowy oraz brak konieczności ręcznego dostrajania, kiedy pojawi się jakiś nowy dźwięk, głośniejszy, bardziej cichy lub o innej częstotliwości. Istnieją także modele wodoodporne. Aby zdecydować, który aparat słuchowy będzie dla Ciebie najlepszy wybierz się na badanie słuchu.

Jak dbać o aparat słuchowy?

Badanie słuchu wykonasz po to, by dowiedzieć się, czy istnieje potrzeba noszenia przez Ciebie aparatu słuchowego oraz który wybrać. Wśród nich znajdują się te zauszne, a także wewnątrzuszne. Posiadają także zróżnicowaną czułość. Podczas bezpłatnego badania słuchu protetyk odpowie na Twoje pytania dotyczące wyboru, a także noszenia aparatu słuchowego. Trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Jedną z nich jest czyszczenie, które powinno odbywać się regularnie. W przypadku aparatów, które nie są wodoodporne, należy zdejmować je przed każdym kontaktem z wodą – np. wchodząc pod prysznic czy wybierając się na basen. Istotna jest też kontrola poziomu baterii, albo naładowania akumulatora Twojego aparatu. Jeśli wybierzesz się na badanie słuchu w Poznaniu technik wytłumaczy Ci w jaki sposób dbać o aparat słuchowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj