Badania kliniczne
Badania kliniczne

Jak ocenić, że nowa metoda leczenia jest nie tylko skuteczna, ale i nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia pacjentów? Nie byłoby to możliwe bez nowoczesnych badań klinicznych, które są wymagane przy każdym nowym leku wprowadzanym na rynek. Badania są oczywiście niemożliwe bez pacjentów, ale równie ważny jest w nich także udział lekarzy.

Dlaczego warto współpracować z placówkami badawczymi?

Medycyna stale się rozwija, przez co wiedza zdobyta na studiach nie zawsze wystarcza – dobry lekarz powinien ciągle się dokształcać i podnosić własne kompetencje. Jest to możliwe właśnie dzięki badaniom klinicznym. Lekarz zaznajamia się w ten sposób z nowymi technikami diagnostycznymi i terapeutycznymi, ma dostęp do nowych danych, może obserwować postępy w nowatorskich terapiach i pomagać swoim pacjentom szybciej wyjść z choroby.

Jeśli nowa terapia się przyjmie, lekarz-uczestnik badań klinicznych będzie w stanie szybciej wdrożyć te metody u kolejnych pacjentów i łatwiej mu będzie przewidzieć ewentualne skutki uboczne. Dodatkową korzyścią dla lekarza jest także współpraca ze specjalistami innych dziedzin medycyny, psychologami, pielęgniarkami, farmaceutami, technikami – taka wymiana doświadczeń pozwala szerzej spojrzeć na dany problem. Jest to też duży prestiż i cenny wpis do CV, dzięki czemu lekarz zyskuje większe szanse na awans w pracy i uznanie w środowisku lekarskim.

Jak można zgłosić się do badań klinicznych?

Clinical Best Solutions to dwa ośrodki badawcze, w Warszawie i Lublinie. Chęć wzięcia udziału w badaniach klinicznych można zgłosić telefonicznie albo mailowo, po czym wybrani kandydaci do współpracy są zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną. Włączenie się do badań pozwoli lekarzom różnych specjalizacji poszerzyć swoją wiedzę – obecnie w placówkach Clinical Best Solutions prowadzone są badania m.in. z takich dziedzin jak cukrzyca, dermatologia, kardiologia, otyłość.

Ponadto lekarz współpracujący z placówkami badawczymi zapewnia swoim pacjentom szybszy dostęp do skutecznych terapii – jeśli chory wyrazi zgodę i zostanie zakwalifikowany do badań klinicznych, otrzyma testowany lek, który może przyspieszyć jego leczenie i poprawić komfort życia. Wszystkie badania w CBS są prowadzone zgodnie z zasadami ICH GCP oraz obowiązującymi przepisami prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj