Jak wzmocnić włosy po lecie? Poznajcie sprawdzone sposoby

Lato jest ulubioną porą roku dla wielu Polaków. Cóż, wysokie temperatury i suche powietrze nie mają jednak dobrego wpływu na nasze włosy, które stają się suche i jednocześnie puszą się. Często też latem zapominamy jak ważna jest ich pielęgnacja i skupiamy się na spędzaniu czasu nad wodą czy opalaniu się, a do tego wszystkiego jeszcze zajadamy się goframi i jedzeniem śmieciowym. Zatem włosy muszą naprawdę sporo znieść, czas więc najwyższy zadbać o nie. Tutaj pojawia się ważne pytanie: jak wzmocnić włosy po lecie? Poznajcie nasze sprawdzone sposoby.

Domowe sposoby na wyciągnięcie ręki

Na początek pamiętajcie, że tylko regularna pielęgnacja włosów przynosi należyte efekty. Ale trzeba też wiedzieć, że jeżeli Wasze końcówki są bardzo suche i rozdwajają się, to należy włosy skrócić przynajmniej o kilka centymetrów. Potem już można postawić na pielęgnację. Warto postawić choćby na domowe sposoby, tym bardziej że domowe maseczki można szybko i łatwo przygotować w domu. Można wybrać choćby mieszankę nawilżającą w wersji jajecznej. Jak ją przygotować? Wystarczy tylko do naczynia wbić dwa żółtka, następnie dolać do nich 4 łyżeczki oliwy z oliwek. Te dwa składniki bardzo dokładnie mieszamy, aż postanie jednolita masa. Gdy tak się stanie należy jeszcze dodać łyżeczkę miodu kwiatowego oraz 100 ml olejku arganowego. Znowu całość mieszamy. Pozostaje już tylko nałożyć mieszankę na włosy na godzinę. Po tym czasie można już przejść do spłukania maseczki. Najlepiej robić to ciepłą, ale nie bardzo ciepłą wodą. Należy jeszcze umyć włosy nawilżającym szamponem i gotowe. Tutaj mamy dla Was jeszcze jedną ważną radę, a mianowicie takiej maseczki nie nakładajcie bezpośrednio od nasady włosów, lecz dwa centymetry poniżej. Również w tym przypadku bardzo ważna jest regularność i najlepiej maski używać raz na tydzień.

Małe rzeczy, a tak duże znaczenie

Nie od dziś wiadomo, że małe rzeczy mają bardzo duże znaczenie. Również w przypadku pielęgnacji włosów małe rzeczy mogą sprawić, że kondycja Waszych włosów się poprawi. Rzecz jasna nie można spodziewać się idealnego efektu od razu, ale po kilku tygodniach kondycja włosów na pewno się poprawi. O czym jeszcze pamiętać, by pielęgnacja włosów była bardziej efektywna? Na pewno o tym, by codziennie wieczorem wcierać we włosy olejek rycynowy. Warto nakładać go minimum na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Przyda się więc Wam klasyczny czepek, do którego schowacie włosy, by nie natłuścić poduszek. Każdego ranka należy dokładnie go spłukać, potem umyć włosy dobrej jakości szamponem. Dobrze sprawdzi się naturalny szampon wegański, który jest bardzo delikatny dla włosów. Trzeba też nałożyć odżywkę i gotowe. Po jej spłukaniu możecie wysuszyć włosy, ale używając chłodnego strumienia. Mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie nie używajcie zbyt dużo środków do stylizacji, bo one niestety znacząco obciążają włosy.

A gdy włosy są bardzo zniszczone?

Jeżeli często rozjaśniałyście włosy i do tego nie chroniłyście ich przed słońcem, to zapewne macie wrażenie, że prezentują się niczym słoma. W takim przypadku nawet najlepsza pielęgnacja może nie przynieść efektu. Ale jest też inne i to całkiem dobre rozwiązanie. Otóż wystarczy tylko przedłużyć i zagęścić włosy. Powinnyście ściąć włosy tyle, ile jest to konieczne, następnie już pamiętać o pielęgnacji, a potem możecie już je przedłużyć i zagęścić. Tutaj polecamy Wam włosy doczepiane od Remy-Hair.pl. Najlepiej wybrać włosy naturalne europejskie bądź tez rosyjskie, no chyba, że bojkotujecie wszystko co rosyjskie, to wtedy najlepiej postawić na słowiańskie. Unikajcie natomiast włosów azjatyckich, które są grubsze i do tego sztywne. Przez to ich struktura zupełnie nie pasuje do włosów europejskich.

Zdrowa dieta też się liczy

Nie można jeszcze zapominać jak ważna jest odpowiednia dieta. Należy jadać tylko i wyłącznie produkty zdrowe. Trzeba zrezygnować z jedzenia śmieciowego, ale też z napojów gazowanych. Do tego nie zapomnijcie o tym, by aż 75% miejsca na talerzu podczas obiadu zajmowały właśnie warzywa. Należy pić też dużo wody – około 2 litry dziennie. Do tego zalecamy ograniczenie spożycia kawy. Owszem można wypić filiżankę czy dwie, ale z mlekiem roślinnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj