meskie sprawy
meskie sprawy

Golenie nie jest łatwą sztuką i na pewno trzeba je opanować. Istotne znaczenie ma golenie się pod odpowiednim kątem i dobranie właściwego narzędzia do golenia, które będzie dostosowane także do rodzaju skóry. Nie będzie jej podrażniać i dzięki niemu skłonność do zacięć będzie mniejsza. Dobór odpowiedniego narzędzia to jedno, ale liczy się również wprawa. Poznaj top 3 błędy, które na pewno popełniasz podczas golenia i rozwiązanie Twoich problemów.

Top 1: Oczyszczenie skóry twarzy lub peeling przed goleniem ma znaczenie, nie unikaj złuszczania martwego naskórka

Wielu mężczyzn zapomina jak ważne jest oczyszczanie skóry twarzy. Co najwyżej opłukują ją zimną wodą i już zabierają się za golenie. To błąd. Oczyszczanie skóry twarzy łagodnym żelem do codziennego stosowania czy też peelingiem raz do dwóch razy w tygodniu pozwala pozbyć się martwego naskórka. W ten sposób można odżywić skórę i sprawić, że lepiej będzie przyjmowała kosmetyki, również te do golenia. Dzięki temu proces usuwania zarostu może być zdecydowanie łatwiejszy, a przede wszystkim można zniwelować możliwość pojawienia się problemu wrastających włosków. Warto wiedzieć, że stosowanie odpowiednich akcesoriów na co dzień takich jak pędzle do golenia czy kartacze również dobrze wpływa na usuwanie zrogowaciałej warstwy naskórka.

Błąd nr 2: Brak zwilżenia skóry przed nałożeniem pianki i golenie się tuż po nałożeniu kosmetyku

Kolejny błąd to golenie się po umyciu, osuszeniu skóry i bezpośrednio po nałożeniu pianki. Prawda jest taka, że nie należy od razu ochoczo zabierać się za usuwanie zarostu i trzeba poczekać aż produkt częściowo wniknie w skórę i dobrze zmiękczy włosy. Oczywiście przede wszystkim nie powinni zapominać o tym mężczyźni obdarzeni bujnym, gęstym i mocnym zarostem. Pozostawienie produktu na twarzy przez 5 minut znacząco ułatwia późniejsze golenie. Ponadto przed nałożeniem pianki czy kremu do golenia albo mydła do golenia trzeba zwilżyć skórę gorącym ręcznikiem. W ten sposób pory skóry się rozszerzają i chłonie ona produkty kosmetyczne, a ponadto uwalnia częściowo wrastające włoski. Gładkie golenie w przypadku odpowiedniego przygotowania skóry przebiega szybko, sprawnie. Niweluje się ryzyko zacięcia skóry. Krem czy też mydło do golenia trzeba odpowiednio rozrobić, a nie nakładać bezpośrednio na skórę i tu niezbędny będzie pędzel do golenia z włosia borsuka bądź wysokiej jakości syntetyk.

Błąd nr 3: golenie się z włosem lub pod włos, a nie zgodnie z kierunkiem ziarna

Skoro o zacięciu skóry była mowa, to wpływ na to ma kilka czynników. Liczy się doświadczenie mężczyzny w usuwaniu zarostu, dopasowanie maszynki do rodzaju zarostu, a także najlepszego sposobu golenia. W przypadku tego ostatniego można golić się z włosem lub pod włos. Pierwszy sposób golenia dedykowany jest dla początkujących. Zatem chłopcy, którzy dopiero zaczynają przygodę z goleniem nie powinni od razu golić się pod włos. Niemniej jednak istnieje jeden spory błąd. Niektóre włoski rosną poprzecznie i ich nie należy usuwać prostopadłym ruchem, a zgodnie z kierunkiem wzrostu, czyli ukośnie. Gdy zdecydujesz się na ruch w niewłaściwym kierunku, to źle skrócisz zarost, pod niewłaściwym kątem i możesz mieć problem z wrastaniem włosków.

Jakich błędów nie należy ponadto popełniać podczas golenia?

Są jeszcze inne błędy, których należy unikać podczas golenia i bezpośrednio po nim. Mając wrażliwą skórę na pewno nie można używać kosmetyków na bazie alkoholu, zatem w tym przypadku stosowanie wody kolońskiej może skończyć się podrażnieniem skóry. Używanie jednych ostrzy przez zbyt długi czas także jest błędem. Tępe ostrza nie usuną zarostu, a przy intensywnych próbach i nieodpowiednio ostrym narzędziu łatwo o skaleczenie. Tutaj trzeba działać szybko, by nie było konieczności noszenia zwykłego plastra. W końcu rana szybko się goi i potrzebuje dostępu powietrza. Dlatego warto na skaleczenia wybrać ałun, który zatamuje krwawienie i jednocześnie odkazi ranę. Aby uzyskać równą linię przy goleniu brody, należy zaopatrzyć się w grzebień w łukowatym kształcie, który ułatwi wykonanie równych boków brody.

Mężczyźni popełniają podczas golenia wiele błędów. Lepiej zdecydować się na maszynkę na żyletki czy wkłady niż klasyczną brzytwę, bo jej użytkowanie jest bardzo wymagające i trzeba opanować odpowiedni chwyt. Niezbędne jest tu także golenie się pod odpowiednim kątem. Przy maszynce nie trzeba wiele się zastanawiać, choć jak pokazuje nasze rozważanie, należy zwracać uwagę na kierunek wzrostu włosia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj