nawilżacz powietrza blaupunkt ahs801
nawilżacz powietrza blaupunkt ahs801

Jakość powietrza w naszych wnętrzach ma bezpośredni wpływ na nasze codzienne samopoczucie oraz zdrowie. Unoszący się w powietrzu kurz, roztocza oraz innego typu pyły są niezwykle szkodliwe, powodować mogą bowiem poważne schorzenia dróg oddechowych. Nawilżacze powietrza z funkcją oczyszczania powinny być zatem obowiązkowym wyposażeniem w każdym mieszkaniu. Urządzenie wzbogacone w wiele funkcjonalnych opcji znacznie zwiększa komfort i wygodę użytkowania naszych pomieszczeń.

Dlaczego warto zdecydować się na oczyszczacze powietrza bądź nawilżacze?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wielki wpływ na nasz organizm ma jakość powietrza w naszych pomieszczeniach. Największy problem stanowi kurz, który nie tylko osadza się na wyposażeniu wnętrz, ale także unosi się w powietrzu. Trudność powodują również roztocza i różnego typu alergeny, które są szczególnie niebezpieczne dla alergików. Ogromnym problemem – przede wszystkim w dużych miastach – jest smog. Wietrząc pomieszczenia, dostaje się on do naszych mieszkań poprzez okna bądź balkon, mając oczywiście bardzo zły wpływ na nasze zdrowie. Jak możemy temu zapobiec? Przede wszystkim powinniśmy wyposażyć nasze wnętrza w oczyszczacze powietrza bądź nawilżacze powietrza z funkcją oczyszczania.

Urządzenia te nie tylko pozbywają się z naszych pomieszczeń kurzu, roztoczy, pyłów czy alergenów, ale także zapobiegają rozwojowi grzybów i pleśni. Dodatkowo nawilżają powietrze, zwiększając jego wilgotność. Jej poziom we wnętrzach powinien być utrzymany na stałej wartości, tak, aby korzystanie z pomieszczeń było nie tylko komfortowe oraz wygodne, ale także bezpieczne dla naszego zdrowia. Zastosowanie w sprzęcie innowacyjnego systemu napełniania zbiornika w górnej części nawilżacza to funkcja, która znacznie ułatwia korzystanie z wyposażenia tego typu. Bez problemu napełnić możemy nawilżacz bezpośrednio pod kranem.

osuszacz blaupunkt adh701
osuszacz blaupunkt adh701

Jak utrzymać odpowiedni poziom wilgotności we wnętrzu?

Słaba wentylacja może być poważnym problemem w kamienicach czy blokach mieszkalnych, bowiem powoduje rozwój grzybów oraz pleśni. Rozwiązaniem bywają wówczas osuszacze powietrza, dzięki którym możemy mieć pełną kontrolę nad wilgotnością, która powinna utrzymywać się na poziomie 30-60%. Podczas zakupu sprzętu warto zwrócić uwagę na parametry, tak, aby były nie tylko dopasowane do potrzeb i wymagań użytkownika, ale także możliwości pomieszczenia. Istotna jest jego powierzchnia, bowiem innych parametrów wymaga wnętrze o dużym metrażu, odmiennych natomiast o niewielkim. Pamiętajmy, iż stosunkowo mała inwestycja w powyższe urządzenia, może mieć ogromny wpływ na zdrowie nasze oraz pozostałych domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj