Jak się mierzyć – zakupy odzieży przez Internet

Współczesny rynek oferuje swoim nabywcom bardzo wiele produktów za pośrednictwem Internetu. Powstaje coraz więcej sklepów online. Okazuje się, że w internetowych sklepach jest większy asortyment niż w sklepach stacjonarnych. Jeżeli chodzi o produkty, które są najczęściej kupowane przez Internet, to są to oczywiście ubrania. Klienci przeglądając rzeczy w Internecie mają tylko jedną obawę, czy wybrany rozmiar będzie odpowiedni?

Jak się mierzyć – przygotowania do zakupów odzieży online

Jest wiele czynników, które wpływają na prawidłowe dokonanie pomiaru sylwetki. Jak się przygotować do pomiaru? Otóż najważniejszą sprawą jest zaopatrzenie się w miarę krawiecką. Posiadając miarę, należy pamiętać o tym, by pomiar odbywał się na osobie, a nie jak niektórzy uważają, że wystarczy zmierzyć ubrania. Dokonując pomiaru najlepiej być w bieliźnie, wówczas mamy pewność, że wynik pomiaru będzie miarodajny. Przygotowując się do pomiaru, warto poprosić kogoś do pomocy, kto będzie dokonywał pomiaru. Najdokładniejszy pomiar będzie taki, który zostanie wykonany na wyprostowanej sylwetce oraz gdy osoba go dokonująca mierzenia nie będzie opinać ciała.

Górna część garderoby – jak ją mierzyć?

Wybierając bluzkę lub koszulę należy znać swoje dokładne wymiary. Trzeba dokonać pomiaru gorsu, talii, długości przodu, szerokości przodu oraz pleców, a także długości rękawa. Dodatkowo możemy zmierzyć obwód szyi, który jest niezbędny do zakupu ubrania, które jest zapinane pod szyją.

Jak zmierzyć wszystkie niezbędne długości i obwody? Każde przyłożenie miary krawieckiej powinno być luźne. Jeżeli chodzi o pomiar górnej części garderoby, dobrze byłoby mieć osobę, która by tego pomiaru dokonała. Mierząc gors, czyli biust ważne, aby miarę przeprowadzić pod pachami oraz w najszerszej części sylwetki. Następnie przechodzimy do pomiaru talii. Wiadomo, że talia jest w miejscu, w którym jest największe zwężenie w sylwetce. Kolejny pomiar to długość przodu. Początek miary przykładamy do siódmego kręgu szyjnego, natomiast koniec znajduje się w talii. Ważne, by pomiar ten odbywał się poprzez najwyższy punkt na biuście. Kolejnymi pomiarami są szerokość przodu oraz pleców. Przód mierzy się na wysokości od szyi około 5 cm, ważne by pomiar był pod linią biustu. Plecy natomiast mierzy się nad górną częścią łopatek od jednego ramienia do drugiego. Ostatnim pomiarem jest długość rękawa. Pomiar rozpoczyna się w miejscu, w którym zazwyczaj wszyty jest rękaw, natomiast kończy w przegubie. Ważne, aby pomiar był po zewnętrznej stronie ręki, która jest lekko zgięta.

Dolna część garderoby – jak ją mierzyć?

Decydując się na zakup ubrania z dolnej części garderoby ważne, aby zmierzyć obwód swoich bioder, pasa oraz w przypadku zakupu spodni długość nogawki.

Pomiaru obwodu bioder należy wykonać w najszerszej części sylwetki, oczywiście poniżej talii. Ważne, aby miara swobodnie przeszła przez pośladki. Jeżeli chodzi o miarę pasa, to powinien odbyć się na linii pępka. Wiadomo, że miara nie może być zbyt bardzo ściśnięta, gdyż może to spowodować złe dobranie dolnej części garderoby. Dokonując zakupu spodni również musimy zmierzyć długość nogawki. Pomiar dokonuje się na boku nogi, oczywiście należy stać prosto. Sprzedawca w swojej ofercie podaje od jakiego miejsca należy mierzyć długość spodni, czy ma to być od talii, czy pasa. Mając określone miejsce od którego należy rozpocząć pomiar, przykładamy do niego miarę krawiecką i mierzymy do pięty lub górnej krawędzi podeszwy buta.

Rozmiar biustonosza – jak go zmierzyć?

Dokonując pomiaru biustu należy zmierzyć zarówno obwód biustu, jak i obwód pod biustem. Mając zmierzony obwód biustu ważne, aby do otrzymanego wyniku pomiaru dodać 2 centymetry. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że biust będzie się prawidłowo układał w miseczce. Jeżeli chodzi o pomiar obwodu pod biustem, to do tego wyniku pomiaru należy odjąć 1 centymetr. Wówczas zakupiony biustonosz będzie odpowiednio dopasowany do ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj