Sportowe modele od BMW — M3 i M4
Sportowe modele od BMW — M3 i M4

BMW to marka, o której słyszał każdy z nas. Nieprzypadkowo BMW jest kojarzone z szybkimi, sportowymi modelami aut. Do pojazdów, które szczególnie wyróżniają się w ostatnich latach, należą między innymi samochody BMW M3 oraz BMW M4. Czym charakteryzują się sportowe modele BMW M3 i M4? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, zapoznaj się z naszym tekstem.

BMW serii 3 i 4 — klasyka w najlepszym (sportowym) wydaniu

Dużym zainteresowaniem na rynku motoryzacyjnym cieszy się BMW M3 dostępny między innymi w wersji sportowej — BMW M3 Limuzyna.

BMW z serii 3 Limuzyna jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych — zielona, czarna oraz biała to tylko niektóre z dostępnych wariantów. Do nowoczesnego wyglądu samochodu niewątpliwie przyczyniają się także takie elementy, jak na przykład „skrzela” z boku pojazdu oraz przednie nadkola. Dzięki temu auto wygląda na masywne, a jednocześnie szybkie i dynamiczne.

Pojazdy sportowe BMW M-3, czyli kwestie techniczne

Trzeba przy tym pamiętać, że BMW M3 Limuzyna to nie tylko niepowtarzalny design, ale także, co jest równie istotne, bardzo dobre parametry techniczne. BMW M3 Limuzyna to pojazd, który cechuje się poziomem spalania na poziomie 10,8 litra na każde przejechane 100 kilometrów. Jeśli chodzi o poziom emisji CO2, to jest to 248 gram na kilometr.

Auta sportowe BMW M-4

Podobnie przedstawia się sytuacja w przypadku sportowych samochodów osobowych BMW M4 (seria Coupé). Poziom spalania paliwa oraz emisji dwutlenku węgla jest podobny do parametrów opisanych wcześniej w przypadku BMW M3. Komfort podczas codziennej jazdy BMW M4 jest możliwy dzięki takim pozornie nieistotnym elementom, jak na przykład podgrzewane lusterka zewnętrzne asferyczne oraz hamulce pływające.

Dlaczego sportowe auto BMW (seria 3 i 4) to dobre rozwiązanie?

W zasadzie nie powinno nikogo dziwić, że BMW seria M3 oraz M4 to pojazdy samochodowe, które sprawdzą się zarówno podczas szybkiej, sportowej jazdy, jak i w trakcie krótkich przejażdżek po mieście.

Podstawą tych pojazdów są między innymi:

— nowoczesny, sześciocylindrowy silnik BMW M TwinPower Turbo o wysokiej mocy 480 KM oraz momencie obrotowym na poziomie wynoszącym 500 Nm. Silnik ten jest wyposażony między innymi w turbosprężarki Mono Scroll, oraz charakteryzujący się zmienną regulacją faz rozrządu;

— napęd na tylne koła;

— sprawny i wyjątkowo wydajny układ jezdny.

Wszystkie te elementy zapewniają wygodną, a jednocześnie dynamiczną jazdę. Rozwinięcie zawrotnej prędkości nie powinno potrwać dłużej, niż kilkanaście sekund.

Kierowanie BMW z serii M jest bardzo wygodne jest to zapewnione między innymi przez sztywne sprężyny, amortyzatory i hamulce węglowo-ceramiczne, a także sześciostopniową skrzynię biegów. Dodatkowe rozwiązania komputerowe (jednym z nich jest asystent cofania) zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy.

Jednocześnie prowadzenie samochodów M3 oraz M4 jest niezwykle komfortowe. Taki stan rzeczy jest zapewniony między innymi dzięki nowoczesnym, wygodnym fotelom z podświetlanym logo oraz zintegrowanymi zagłówkami.

BMW M3 oraz BMW M4 — gdzie można kupić te samochody?

Jeśli zainteresowały Cię sportowe modele aut dostarczane przez BMW, zastanawiasz się zapewne, gdzie możesz obejrzeć te samochody oraz podjąć decyzję o ich zakupie. W takim wypadku mamy dla Ciebie dobrą wiadomość — pojazdy te można znaleźć w salonach dealerskich BMW M-Cars, które znajdują się na terenie całego kraju, w tym między innymi w następujących miejscowościach:

—  Libertów — pierwszy tego typu salon w Polsce, który powstał jeszcze w 2003 roku i niedługo będzie obchodził dwudziestą rocznicę swojej działalności. W salonie samochodowym BMW M-Cars można znaleźć także auta z marki MINI;

—  Kraków — jeden z większych salonów samochodowych w Polsce, w którym znajdują się także motocykle, serwis blacharsko-lakierniczy, stacja diagnostyczna itd.

BMW M-Cars to dealer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w sprzedaży samochodów osobowych. Wysoka jakość usług świadczonych przez serwis BMW Kraków poparta jest między innymi licznymi nagrody branżowymi (w tym nagrody: Dealer Roku oraz Dealer Sprzedaży Roku).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj