Lifestyle

Oświadczyny – co zrobić, kiedy ona powie „NIE”?

Zawarcie związku małżeńskiego zgodnie z tradycją powinny zawsze poprzedzać oświadczyny. Mężczyzna, obdarowując kobietę pięknym pierścionkiem, oczekuje zgody na spędzenie reszty życia razem. Do klasycznych oświadczyn potrzebny jest wymarzony pierścionek z kamieniem szlachetnym oraz doskonała sytuacja, która zapadnie obojgu w pamięć jako wyjątkowy dzień.

Kobiety oczekują tej chwili tylko wtedy, gdy są na nią gotowe. Dlatego mężczyźni coraz częściej spotykają się z odrzuceniem oświadczyn. Jak sobie poradzić z taką sytuacją i czy możliwe są ponowne oświadczyny?

Dlaczego kobieta odmawia?

Najważniejsze pytanie, jakie mężczyzna powinien sobie zadać to, jaki jest powód odmowy przyjęcia pierścionka? Być może oświadczyny kierowane emocjami, były przedwczesne, a partnerka nie jest gotowa na stały związek.

Zapomnieć o uczuciach partnerki w przypływie emocji jest łatwo, a do tego bliska osoba może zwyczajnie w świecie, nie być gotowa na trwały związek małżeński. Wbrew ogólnemu przekonaniu nie liczy się tylko długi staż związku, ważne są również:

  • Poglądy religijne.
  • Chęć założenia rodziny.
  • Przywiązanie do tradycji.
  • Poczucie stabilizacji finansowej.

Aranżacja zaręczyn bez względu na to, jakie mężczyzna ma podejście, powinna odbywać się z wyczuciem, tak aby nie wystraszyć swojej wybranki.

Wszelkiego rodzaju naciski i przytłoczenie emocjami, może wywierać negatywne skutki, dlatego mężczyzna powinien pamiętać o podstawowej zasadzie: do zawarcia związku małżeńskiego muszą być gotowi oboje. Skąd mężczyzna ma to wiedzieć?

Warto się zastanowić w pierwszej kolejności, czy wybranka wspominała kiedykolwiek o przyszłości związku, dzieciach, wspólnym domu, oraz Tobie w roli męża. Jeżeli partnerka do tej pory nie wspominała o wspólnej przyszłości, może to oznaczać brak gotowości do ślubu. Dobrym sposobem na wybadanie gotowości i poruszenie tematu, są spontaniczne przymiarki pierścionków zaręczynowych u jubilera. Dzięki temu mężczyzna może dowiedzieć się więcej o gotowości, guście, oczekiwaniach i rozmiarze pierścionka zaręczynowego.

Co zrobić, kiedy kobieta odmawia zaręczyn?

Kluczowy w tym momencie jest czas, który należy sobie dać, działanie pod wpływem emocji z próbami przekonania jest daremne i nie daje z czasem mężczyźnie żadnej satysfakcji. Jeżeli wybranka jest tą jedyną na całe życie, to należy z szacunkiem przyjąć decyzję kobiety, bez wywierania na nią nacisku, w końcu ma prawo do odmiennego zdania. Zamiast tego warto postawić na szczerą rozmowę, w której z łatwością zakomunikujesz, że traktujesz związek bardzo poważnie. Chociaż może Ci się nasuwać lawina myśli, dotycząca odmowy, to w sposób delikatny można zadać na początku tylko jedno pytanie: jak ona wyobraża sobie Waszą dalszą przyszłość, czy chciałaby związać się z Tobą na zawsze?

Oświadczyny wiążą się ze ślubem, dlatego warto poruszyć temat, aby poznać zdanie wybranki o wspólnej ceremonii. Subtelny sposób zadawania pytań, z pewnością przyniesie wyjaśnienie oraz dowiesz się, jakie plany ma Twoja partnerka. Oświadczyny są bardzo ważną chwilą w życiu, dlatego warto ją wcześniej wspólnie przemyśleć. Odmowa zaręczyn ze strony wybranki może wynikać z obawy przed rychłym ślubem. Warto wówczas uświadomić ukochanej, iż od zaręczyn do samego stanięcia przed ołtarzem, może upłynąć nawet kilka lat.

Czy oświadczyć się ponownie?

Ponowne oświadczyny to zawsze trudny temat i wiele obaw przed ponowną odmową. Zanim podejmiesz decyzje o ponownym oświadczeniu, zwróć uwagę na sygnały, jakie partnerka wysyła. Przyjęcie oświadczyn to osobista decyzja kobiety i nie powinno się jej do tego namawiać. Moment oświadczyn powinien być wyjątkowy, warto wówczas zaaranżować lub zadbać o odpowiednią scenerię i romantyczny klimat. Kobieta powinna poczuć, że jest tą jedyną, a przygotowanie zaręczyn wymagało od Ciebie zaangażowania. Pamiętaj o pierścionku lub kwiatach, kiedy planujesz pierścionek zaręczynowy wybrać dopiero z ukochaną.

Etap, godny zaplanowania

Oświadczyny to bardzo ważny etap w związku, który wymaga przygotowania. Jeżeli wybranka odrzuciła oświadczyny, to z pewnością ma ku temu powód, nie należy wówczas wzbudzać w niej poczucia winy lub próbować szantażować. Prawdopodobnie potrzebuje tylko czasu. Niezależnie od sytuacji najważniejsza, jest szczera komunikacja. Jeżeli oboje traktujecie Wasze relacje bardzo poważnie i chcecie być ze sobą, to możesz być pewien, że prędzej, czy później usłyszysz upragnione „TAK”.

Proponowane posty

  • Zdrowie

Badania kliniczne – praca dla lekarza w Clinical Best Solutions

Jak ocenić, że nowa metoda leczenia jest nie tylko skuteczna, ale i nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia pacjentów? Nie byłoby to możliwe bez nowoczesnych badań klinicznych, które są wymagane przy każdym nowym leku wprowadzanym na rynek. Badania są oczywiście…

2 miesiące temu
  • Lifestyle

Jak pora roku wpływa na sposób pielęgnacji włosów

W pielęgnacji włosów istnieje wiele ważnych czynników wpływających na ich wygląd takich jak dieta, alergie, choroby, długość włosów, kolor włosów, a jednym z nich jest pora roku. Zmiany warunków atmosferycznych, temperatury i wilgotności powietrza mają znaczący wpływ na ogólny wygląd…

2 miesiące temu
  • Finanse

Na co przyznawany jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to kluczowy instrument inwestycji na rynku nieruchomości, stanowiący długoterminowe zobowiązanie finansowe, które pozwala na sfinansowanie zakupu nieruchomości przy jednoczesnym rozłożeniu spłaty na wiele lat. Narzędzie to daje możliwość kupna mieszkania czy domu lub dokonania inwestycji przekraczającej nasze możliwości…

4 miesiące temu
  • Zdrowie

Aparaty słuchowe w Poznaniu: Technologiczne nowinki i dostępność dla mieszkańców

Zauważasz u siebie pogorszenie słuchu? Koniecznie udaj się na badanie, podczas którego technik protetyk oceni, czy powinieneś nosić aparat słuchowy. W naszym tekście przeczytasz o nowoczesnych modelach, które posiadają różne funkcje. Czym jeden aparat może różnić się od drugiego? Co…

6 miesięcy temu
  • Hobby

Jakie ciekawe kursy hobbystyczne warto rozważyć?

W dobie pędzącej codzienności, znajdowanie czasu na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań jest szczególnie ważne. Kursy i szkolenia hobbystyczne pozwalają połączyć zdobywanie nowych umiejętności z relaksem i nawiązywaniem znajomości. Czy to wybierasz się na kurs rysunku, fotografii, czy nauki gry…

8 miesięcy temu
  • Tech

Konserwacja metalowego ogrodzenia – 5 popularnych błędów

Wielu z nas marzy o pięknym ogrodzie, który jest nie tylko miejscem relaksu, ale również wizytówką domu. Jeden z ważniejszych elementów aranżacji takiej przestrzeni to ogrodzenie. Pełni ono zarówno funkcję estetyczną, jak i ochronną. Niezależnie od rodzaju ogrodzenia, konserwacja przy…

11 miesięcy temu

Strona Lifestylee.pl wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z witryny akceptujesz politykę Cookies