Lifestyle

Oświadczyny – co zrobić, kiedy ona powie „NIE”?

Zawarcie związku małżeńskiego zgodnie z tradycją powinny zawsze poprzedzać oświadczyny. Mężczyzna, obdarowując kobietę pięknym pierścionkiem, oczekuje zgody na spędzenie reszty życia razem. Do klasycznych oświadczyn potrzebny jest wymarzony pierścionek z kamieniem szlachetnym oraz doskonała sytuacja, która zapadnie obojgu w pamięć jako wyjątkowy dzień.

Kobiety oczekują tej chwili tylko wtedy, gdy są na nią gotowe. Dlatego mężczyźni coraz częściej spotykają się z odrzuceniem oświadczyn. Jak sobie poradzić z taką sytuacją i czy możliwe są ponowne oświadczyny?

Dlaczego kobieta odmawia?

Najważniejsze pytanie, jakie mężczyzna powinien sobie zadać to, jaki jest powód odmowy przyjęcia pierścionka? Być może oświadczyny kierowane emocjami, były przedwczesne, a partnerka nie jest gotowa na stały związek.

Zapomnieć o uczuciach partnerki w przypływie emocji jest łatwo, a do tego bliska osoba może zwyczajnie w świecie, nie być gotowa na trwały związek małżeński. Wbrew ogólnemu przekonaniu nie liczy się tylko długi staż związku, ważne są również:

  • Poglądy religijne.
  • Chęć założenia rodziny.
  • Przywiązanie do tradycji.
  • Poczucie stabilizacji finansowej.

Aranżacja zaręczyn bez względu na to, jakie mężczyzna ma podejście, powinna odbywać się z wyczuciem, tak aby nie wystraszyć swojej wybranki.

Wszelkiego rodzaju naciski i przytłoczenie emocjami, może wywierać negatywne skutki, dlatego mężczyzna powinien pamiętać o podstawowej zasadzie: do zawarcia związku małżeńskiego muszą być gotowi oboje. Skąd mężczyzna ma to wiedzieć?

Warto się zastanowić w pierwszej kolejności, czy wybranka wspominała kiedykolwiek o przyszłości związku, dzieciach, wspólnym domu, oraz Tobie w roli męża. Jeżeli partnerka do tej pory nie wspominała o wspólnej przyszłości, może to oznaczać brak gotowości do ślubu. Dobrym sposobem na wybadanie gotowości i poruszenie tematu, są spontaniczne przymiarki pierścionków zaręczynowych u jubilera. Dzięki temu mężczyzna może dowiedzieć się więcej o gotowości, guście, oczekiwaniach i rozmiarze pierścionka zaręczynowego.

Co zrobić, kiedy kobieta odmawia zaręczyn?

Kluczowy w tym momencie jest czas, który należy sobie dać, działanie pod wpływem emocji z próbami przekonania jest daremne i nie daje z czasem mężczyźnie żadnej satysfakcji. Jeżeli wybranka jest tą jedyną na całe życie, to należy z szacunkiem przyjąć decyzję kobiety, bez wywierania na nią nacisku, w końcu ma prawo do odmiennego zdania. Zamiast tego warto postawić na szczerą rozmowę, w której z łatwością zakomunikujesz, że traktujesz związek bardzo poważnie. Chociaż może Ci się nasuwać lawina myśli, dotycząca odmowy, to w sposób delikatny można zadać na początku tylko jedno pytanie: jak ona wyobraża sobie Waszą dalszą przyszłość, czy chciałaby związać się z Tobą na zawsze?

Oświadczyny wiążą się ze ślubem, dlatego warto poruszyć temat, aby poznać zdanie wybranki o wspólnej ceremonii. Subtelny sposób zadawania pytań, z pewnością przyniesie wyjaśnienie oraz dowiesz się, jakie plany ma Twoja partnerka. Oświadczyny są bardzo ważną chwilą w życiu, dlatego warto ją wcześniej wspólnie przemyśleć. Odmowa zaręczyn ze strony wybranki może wynikać z obawy przed rychłym ślubem. Warto wówczas uświadomić ukochanej, iż od zaręczyn do samego stanięcia przed ołtarzem, może upłynąć nawet kilka lat.

Czy oświadczyć się ponownie?

Ponowne oświadczyny to zawsze trudny temat i wiele obaw przed ponowną odmową. Zanim podejmiesz decyzje o ponownym oświadczeniu, zwróć uwagę na sygnały, jakie partnerka wysyła. Przyjęcie oświadczyn to osobista decyzja kobiety i nie powinno się jej do tego namawiać. Moment oświadczyn powinien być wyjątkowy, warto wówczas zaaranżować lub zadbać o odpowiednią scenerię i romantyczny klimat. Kobieta powinna poczuć, że jest tą jedyną, a przygotowanie zaręczyn wymagało od Ciebie zaangażowania. Pamiętaj o pierścionku lub kwiatach, kiedy planujesz pierścionek zaręczynowy wybrać dopiero z ukochaną.

Etap, godny zaplanowania

Oświadczyny to bardzo ważny etap w związku, który wymaga przygotowania. Jeżeli wybranka odrzuciła oświadczyny, to z pewnością ma ku temu powód, nie należy wówczas wzbudzać w niej poczucia winy lub próbować szantażować. Prawdopodobnie potrzebuje tylko czasu. Niezależnie od sytuacji najważniejsza, jest szczera komunikacja. Jeżeli oboje traktujecie Wasze relacje bardzo poważnie i chcecie być ze sobą, to możesz być pewien, że prędzej, czy później usłyszysz upragnione „TAK”.

Proponowane posty

  • Tech

Wydajny i niezawodny dysk SAS

Wyposażenie firmy w wysokiej jakości skuteczny sprzęt informatyczny to istotna rzecz, o której każdy przedsiębiorca powinien pamiętać. Niezależnie od tego, czy prowadzimy małą czy też dużą działalność, konieczne jest zaopatrzenie jej w urządzenia, które zadbają o bezpieczeństwo przechowywanych danych wewnętrznych…

5 dni temu
  • Lifestyle

Odpady niebezpieczne – czym są i jak sobie z nimi poradzić?

Odpady niebezpieczne to wszystkie ciecze, gazy i ciała stałe, które przy długotrwałym składowaniu mogą bardzo szkodliwie wpływać na organizm człowieka, zwierzęta i środowisko naturalne. Do tej grupy zalicza się głównie różnego rodzaju farby, rozpuszczalniki, kwasy i inne substancje chemiczne. Odpady…

2 tygodnie temu
  • Kobiety

Jak wzmocnić włosy po lecie? Poznajcie sprawdzone sposoby

Lato jest ulubioną porą roku dla wielu Polaków. Cóż, wysokie temperatury i suche powietrze nie mają jednak dobrego wpływu na nasze włosy, które stają się suche i jednocześnie puszą się. Często też latem zapominamy jak ważna jest ich pielęgnacja i…

3 tygodnie temu
  • Moto

Czym skleić felgi samochodowe i zabezpieczyć śruby?

Dla wielu osób samochód jest niezwykle ważny, ale nie tylko dlatego, że dojeżdża się nim do pracy, ale również z powodu sentymentu. Są osoby, które są po prostu miłośnikami motoryzacji. Tak jak wszystko samochód także może się psuć, zaś felgi…

3 tygodnie temu
  • Moto

Sportowe modele od BMW — M3 i M4

BMW to marka, o której słyszał każdy z nas. Nieprzypadkowo BMW jest kojarzone z szybkimi, sportowymi modelami aut. Do pojazdów, które szczególnie wyróżniają się w ostatnich latach, należą między innymi samochody BMW M3 oraz BMW M4. Czym charakteryzują się sportowe…

3 miesiące temu
  • Moda

Buciki dla dziewczynki i dla chłopca – szeroki wybór dziecięcego obuwia

Planując zakup prezentu dziecięcego, część osób rezygnuje z zabawek, w zamian których decyduje się na kupno rzeczy nieco bardziej praktycznych i użytkowych. Przedmiotami tymi są często różne elementy garderoby, takie jak ubranka czy buty. Planując zakup prezentu dziecięcego, część osób…

3 miesiące temu

Strona Lifestylee.pl wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z witryny akceptujesz politykę Cookies