Tech

Okna Linear Q4 Line – okna idealne do każdego wnętrza

O niewątpliwej zalecie dużych przeszkleń niech świadczy nasza reakcja na widok domu emanującego po zmroku ciepłym światłem roztaczającym się po ogrodzie. A w ciągu dnia? Czyż może być coś przyjemniejszego, aniżeli filiżanka aromatycznej kawy niemal w otoczeniu przyrody? Ogromne okna, mimo że tworzą barierę przed chłodem i deszczem, jednocześnie otwierają przestrzeń, stwarzając atmosferę swobody i spokoju. Czym jeszcze zaskakują okna Linear Q4 Line? Jest tego naprawdę sporo. Okna Linear Q4 Line w domu energooszczędnym i pasywnym.

To niezwykle istotne zagadnienie, ponieważ wszystkie nowo powstałe budynki powinny obecnie uzyskać statusdomów energooszczędnych. Zatem można rzec, że każdy inwestor zetknie się z kwestią dotyczącą instalacji okien ograniczających straty energetyczne, w tym głównie energii cieplnej. Sprawa jest na tyle poważna, iż zajął się nią Parlament Europejski, uchwalając w roku 2010 dyrektywę obowiązującą wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej. Jej celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której wszystkie nowo wybudowane domy, osiągnął status zeroenergetycznych, czyli takich, które wykazują zerowe zużycie energii.

Przepisy dotyczą także budynków nieco starszych. Te, które od nowego roku przechodziły modernizację, powinny zostać tak dostosowane, aby w znacznym stopniu zminimalizować potrzebę korzystania z energii pierwotnej.

Warunki techniczne, jakie powinny być spełnione w budynkach od 2021 roku:

 • Wartość rocznego zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (EP) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia czy też oświetlenia, od 2021 roku nie będzie mogła przekroczyć 70 kWh/m².
 • Współczynnik przenikania ciepła (U) od 2021 roku nie będzie mógł przekroczyć wartości 0,2 W/m²K dla ścian zewnętrznych, 0,9 W/m²K w przypadku zwykłych okien i drzwi balkonowych.

Znacznie surowsze kryteria obowiązują domy pasywne, które nie tylko powinny konstrukcyjnie zapobiegać stratom energetycznym. W ich przypadku istotne jest uzyskiwanie energii z otoczenia w sposób pasywny, niejako „przy okazji”.

Aby to osiągnąć, niezbędne jest zastosowanie najwyższej jakości okien zapobiegających zbędnej utracie ciepła. Dlatego wybrane rozwiązanie powinno mieć niską przewodność ciepła. Domy pasywne często posiadają duże przeszklenia z ekspozycją południową. 

W kontekście ostatniego punktu zwraca się uwagę na fakt, iż poprawnie rozmieszczone okna Linear Q4 Line w domu zapewniają znaczne zyski solarne. (Okna produkowane są na specjalnym profilu Gealan Linear)

Według różnych źródeł okna odpowiadają za stratę od 25 do 40% ciepła. O stratach ciepła decyduje zarówno cała konstrukcja okna, jak i sposób jego montażu. Renomowany producent okien i drzwizadbał o to, by jego wyroby utrzymywały wymagany przepisami parametr Uw na poziomie 0,9 W/ (m²·K), jako że najmniejsze straty energii przy najwyższych zyskach zapewniają te okna, których Uw ≤ 0,9 W/ (m2·K), a g ≥ 50%.

Jest to niezbędne minimum, natomiast w ofercie znajdują się okna o znacznie korzystniejszych parametrach, nawet o Uw = 0,73 / Wm²K (przenikanie ciepła całej konstrukcji, całego okna).

Okna Linear Q4 Line w domu eleganckim, nowoczesnym i komfortowym

Oczywiście potrzeby zachowania energii cieplnej, a nawet jej pasywne uzyskanie nie stanowi jedynych walorów okien Linear Q4 LineDuże przeszklenia stanowią naturalny łącznik wnętrza budynku ze światem zewnętrznym. Tę cechę docenią z pewnością posiadacze ogrodów i obszernych posesji. Naturalne światło znakomicie wpływa na samopoczucie mieszkańców, przyczyniając się jednocześnie do znacznego ograniczenia kosztów eksploatacyjnych, co przecież nie jest bez znaczenia.

Q4 Line – Prosty, wszechstronny

To dlatego domy z dużymi przeszkleniami są synonimem komfortu i luksusu, a nowoczesna stolarka daje w tym zakresie coraz więcej możliwości. Daleka i szeroka perspektywa oraz poczucie nieograniczonej przestrzeni pomagają się odprężyć po ciężkim dniu w pracy. Tak wykonane okna nadają budynkowi wyjątkowego stylu, idealnie wpisują się w trendy luksusowego budownictwa i tym samym podnoszą rangę całego budynku.

Okna Linear Q4 Line, korzyści:

 • Pozwalają na uzyskanie panoramicznego widoku;
 • zacierają podział na wnętrze domu i krajobraz za oknem;
 • Wysoki stopień termoizolacji;
 • Ochrona przed hałasem dochodzącym z zewnątrz;
 • Nowoczesna linia wyróżniająca dom spośród otoczenia;
 • Zabezpieczenia antywłamaniowe;
 • System nie pozwala na przypadkowe otwarcie okna, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo dzieci;
 • Inteligentny system stabilizuje okno w pozycji uchylnej nawet podczas silnego przeciągu.
 • Komfort obsługi i płynność uchylenia skrzydła jest znaczny nawet przy dużych gabarytach okna;
 • Możliwość skorzystania z dopłat i ulg podatkowych.

Korzyścią nie do przecenienia, dotyczącą nas wszystkich jest fakt, iż za każde sprzedane okno w systemie Linear Q4 Line, producent (firma Stollar Okna i Drzwi) sadzi jedno drzewo. W ten sposób wszyscy mamy realny wpływ na to, czym oddychamy. Więcej na ten temat znajdziemy na https://stollar.pl/linear-q4-line/.

Gealan Linear Q4 Line

Decydując się na okna Linear Q4 Line w domu, warto postawić na rozwiązania, które zapewnią nie tylko doskonały wygląd, lecz także zadbają o komfort, bezpieczeństwo i wygodę naszą i naszych najbliższych.

Proponowane posty

 • Moto

Sportowe modele od BMW — M3 i M4

BMW to marka, o której słyszał każdy z nas. Nieprzypadkowo BMW jest kojarzone z szybkimi, sportowymi modelami aut. Do pojazdów, które szczególnie wyróżniają się w ostatnich latach, należą między innymi samochody BMW M3 oraz BMW M4. Czym charakteryzują się sportowe…

1 miesiąc temu
 • Moda

Buciki dla dziewczynki i dla chłopca – szeroki wybór dziecięcego obuwia

Planując zakup prezentu dziecięcego, część osób rezygnuje z zabawek, w zamian których decyduje się na kupno rzeczy nieco bardziej praktycznych i użytkowych. Przedmiotami tymi są często różne elementy garderoby, takie jak ubranka czy buty. Planując zakup prezentu dziecięcego, część osób…

2 miesiące temu
 • Lifestyle

Co zabrać na wyprawę trekkingową?

Trekking górski to jedna z bardziej wymagających form spędzania wolnego czasu. Jest on całkiem wycieńczający, aczkolwiek piękne widoki oraz samozadowolenie po zakończeniu tej czynności sprawia, że interesuje się nią coraz więcej osób. Wyprawa w góry to poważna sprawa, dlatego konieczne…

2 miesiące temu
 • Hobby

W rzeczywistości – antagoniści, w idealnym świecie – bracia

Mickiewicz i Słowacki zwalczali się całe życie (gwoli ścisłości to uznany już wtedy za geniusza Adaś, dyskredytował w oczach inteligencji Julka). Ale od czego mamy BZK Alco, którzy po dziesięcioleciach od śmierci poetów, postanowili ich „zbratać”, wypuszczając na rynek wódki…

2 miesiące temu
 • Zdrowie

Rola, jaką aparaty ortodontyczne odgrywają w naszym życiu

Należyta higiena jamy ustnej to rzecz wyjątkowo ważna nie tylko z powodu estetyki i wpływu na nasz korzystny wygląd. Prawidłowe szczotkowanie zębów pozwala zapobiegać zaleganiu resztek pokarmów, przez które mogłyby gromadzić się bakterie. Należyta higiena jamy ustnej to rzecz wyjątkowo…

3 miesiące temu
 • Lifestyle

Bateria wannowa Hansgrohe Ecostat Comfort – bateria polecana przez fachowców!

Pomimo sporej popularności kabin prysznicowych, nie można powiedzieć, by wanny przeszły do lamusa. Cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem i są wybierane podczas aranżacji nie tylko przestronnych łazienek, ale także i tych niewielkich. Za komfort użytkowania wanny odpowiedzialny jest jej kształt,…

3 miesiące temu

Strona Lifestylee.pl wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z witryny akceptujesz politykę Cookies